Dynatrace

İzleme ve Gözlenebilirlik

Dynatrace Nedir?

Dynatrace, modern işletmelerin uygulamalarının sağlığını izlemek ve yönetmek için kullanabileceği kapsamlı bir platformdur. Karmaşık uygulama altyapılarını anlamak, sorunları hızla tespit etmek, verimliliği artırmak ve cloud tabanlı çözümlerle entegre çalışmak için tasarlanmıştır. Dynatrace, uygulamaların herhangi bir platformda, herhangi bir bulut altyapısında ve herhangi bir cihazda sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlar.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

OneAgent Teknolojisi

Dynatrace’ in monitoring dünyasına kazandırdığı en önemli teknolojidir. OneAgent kurduğunuz ortamda ayağa kalktıktan sonra her şeyi otomatik yapar. Proseslerinizi, Servislerinizi otomatik keşfeder ve birbiri ile olan ilişki ağını çıkarır. Kur ve bırak yöntemi ile çalışır. Tüm servislerinizdeki teknolojileri otomatik olarak bulup instrumente işlemini yapar.

Lisanslama Modelleri

Dynatrace, işletmelerin bütçe ve gereksinimlerine uygun lisanslama modelleri sunar. On-Prem ve SaaS olarak 2 ortamı da desteklemektedir. On-Prem için DEM ( Digital Experience Management), HU ( Host Unit), DDU (Davis Data Unit) ve DevSecOps ( Application Security) lisans modelleri mevcuttur. SaaS ortamında ise DPS (Data Platform Subscription) modeli ile lisanslamada esnelik sağlar. Bu esneklik, cloud tabanlı uygulamalarda observability ve monitoring ihtiyaçlarını karşılamak için önemlidir.

DEM Lisanslama

OneAgent tarafından sağlanan uygulama ve altyapı izlemenin yanı sıra Dynatrace Sentetik İzleme, Gerçek Kullanıcı İzleme ve Oturum Tekrarını da talep edebilirsiniz. Bu yetenekler, DEM birimleri olarak da bilinen Dijital Deneyim İzleme birimlerine göre tüketilir.

Host Tabanlı Lisanslama(HU)

Host tabanlı lisanslama modeli, işletmelerin izlemekte oldukları sunucu veya ana bilgisayar sayısına göre ücret ödemelerini gerektirir. Büyük işletmelerin karmaşık altyapılara sahip olduğu durumlarda tercih edilen bir modeldir ve cloud tabanlı altyapılar için de geçerlidir.

DPS Lisanslama

DPS lisanslama modeli, kullanıcı tabanlı ve host tabanlı lisanslama modellerini birleştirir ve cloud tabanlı ve geleneksel uygulamaların bir arada kullanıldığı karmaşık ortamlara uyar.

Özellikler

Tamamlayıcı Monitoring

Dynatrace, tamamlayıcı izleme yetenekleri sunar. Uygulama izleme, altyapı izleme ve gerçek kullanıcı izleme gibi farklı izleme türlerini tek bir platformda birleştirir. Bu sayede işletmeler, cloud tabanlı uygulamaların izlenmesi ve observability gereksinimlerini daha iyi karşılayabilirler.

AI Tabanlı Anomali Algılama(DAVIS)

Dynatrace’in yapay zeka yetenekleri, anlık hata tespiti ve sorunların daha hızlı tanımlanmasını sağlar. Dynatrace bu özelliğini DAVIS olarak çağırıyor. DAVIS toplanan tüm metric’ler üzerinden analiz yaparak sorunun kök sebebini bulur ve ekiplere nokta atışı olarak kaynağı soyler. Bu hem geleneksel monolit uygulamalar ve cloud tabanlı uygulamalarda observability ve hızlı sorun çözümü için büyük önem taşır.

Otomatik Topoloji Haritası(SMARTSCAPE)

Otomatik topoloji haritası, uygulamaların ve bağımlılıklarının anlık bir görünümünü sunar ve cloud tabanlı altyapıların daha iyi anlaşılmasına yardımcı olur. Bu, izlenebilirliğin iyileştirilmesine katkı sağlar.

Dijital Deneyim İzlemesi(DEM)

Dynatrace, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için gerçek kullanıcı izlemesi ve analizi sunar. Bu, cloud tabanlı uygulamalardan gelen verilerin daha iyi anlaşılmasına yardımcı olur ve kullanıcı deneyimini optimize eder. Burada 3 farklı izleme imkanı sunar;

Real User Monitoring(RUM); Gerçek zamanlı müşteri deneyimini ölçerek, uygulamanızı kullanırken ne tür bir deneyim yaşandığını çıkarır. Ayrıca Apdex formulünü kullanarak uygulamanızı kullanan kullanıcıların bakış açısından uygulamanızı skorlamaktadır.

http Check Availability ; Uygulamanız web ui bacağını sadece http call yaparak çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz yardımcı olur. Ve bu sayede availability raporları hazırlayabilirsiniz.

Synthetic Monitoring; Uygulamanızda bir user journey oluşturarak kolayca belirli adımları kaydederek, bunları belirlediğiniz lokasyonlardan ve saatlerde çalıştırarak testler yapabilirsiniz. Bu sayede uygulamanızın alt katmanlarında yada belirli servislerinizde sorun yaşayıp yaşamadığını ölçebilirsiniz.

Mobile Monitoring

Müşterilerinize sunduğunuz bir mobil uygulamanız varsa ve bunun da performansını izlemek isterseniz, entegrasyon işlemi sonrasında mobil uygulamanızın da performansını ölçebilirsiniz. Bu sayede mobil uygulamanızda iyileştirmeler yapmanız için size anlamlı datalar sağlar.

Veri Güvenliği ve Uyumluluk(AppSec)

Dynatrace, yüksek seviyede güvenlik ve uyumluluk standartlarına uyar. Hassas verilerin güvenliğini sağlamak ve cloud tabanlı uygulamaların uyumluluk gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmıştır.

Dynatrace’in Faydaları

Performans Optimizasyonu; Dynatrace, uygulama performansını artırarak kullanıcı deneyimini iyileştirir ve cloud tabanlı uygulamalarda performans izleme ve observability’nin sağlanmasına yardımcı olur. Hızlı ve güvenilir uygulamalar, müşteri memnuniyetini artırır ve işletmelerin rekabet avantajını güçlendirir. Uçtan uca izleme sağlayarak bir IT ortamındaki tüm katmanların detaylarını görmenizi sağlar.

İhtiyaca Uygun Lisanslama ; Lisanslama modelleri, kapsamlı özellikleri ve sunduğu faydalarla Dynatrace, işletmelerin rekabet avantajını elde etmelerine yardımcı olur ve cloud tabanlı uygulamaların izlenmesi ve observability’nin iyileştirilmesine katkı sağlar.

Dynatrace ile işletmenizi geliştirin; Dynatrace ile işletmenizin uygulama performansını en üst düzeye çıkarın ve kullanıcı deneyimini mükemmel hale getirin. Bu platform, işletmelerin büyümelerine, rekabet avantajı elde etmelerine ve müşteri memnuniyetini artırmalarına yardımcı olur ve cloud tabanlı uygulamalarda observability ve monitoring gereksinimlerini karşılar.

Her şey bir arada ( All in One) Dynatrace üzerinde barındırdığı bir çok özellik ile her şeyin bir arada olduğu bir izleme deneyimi sunar. İşletmenizde birden fazla monitoring ürününe gerek kalmadan tek bir teknoloji ile özellikle Oneagent gücünü kullanarak, otomatik discovery yaparak ortamınızı uçtan uca tek bir ekran ile izlemenizi sağlar. Aynı ihtiyaçları karşılayan birden fazla uygulamaya gerek kalmadan tüm ihtiyaçlarınızı karşılar. Bu sayede hem maddi olarak hem de fayda açısından karlılık sağlar.

FullStack İzleme ; IT ortamınızdaki neredeyse tüm teknolojileri keşfeder ve otomatik izlemeye başlar.