Konsalt / Hakkımızda

Hakkımızda

Konsalt Bilgi Teknolojileri 2011 yılında, Hewlett Packard Yazılım grubundan ayrılan bir ekip tarafından kuruldu. Önceleri Universal Configuration Management Database (UCMDB), Operation Manager (OM) ve Business Service Management (BSM) alanlarında danışmanlık hizmetleri sunan Konsalt Bilgi Teknolojileri, ilerleyen zamanlarda Operations Orchestration (OO), Server Automation (SA), Cloud Server Automation (CSA) ürünleri danışmanlığını da portföyüne ekledi. 2016 yılından itibaren hem çözüm portföyünü hem de çözüm alanlarını genişleten Konsalt Bilgi Teknolojileri, HP-Microfocus çözümlerinin yanına Solarwinds, Riverbed, Puppet, Redhat, Microsoft, AWS ve Docker iş ortaklıklarını ve çözümlerini ekledi. 20 kişilik danışmanlık kadrosuyla Türkiye’de İstanbul ve Ankara’nın yanısıra Ukrayna, Yunanistan, Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden müşterilere hizmet ve proje sağlamayı sürdürmektedir.

Konsalt olarak, teknolojinin ve teknoloji servislerinin insanların günlük hayatına, çalışma hayatına ve eğlence hayatına nasıl artılar katabileceğinin, nasıl daha iyi hale getirebileceğinin ve teknolojinin en ufak bir dokunuşunun insan yaşamına nasıl olumlu yansıtılabileceğinin durmaksızın üzerinde çalışıyoruz.

Mevcut IT ortamlarının mükemmel iş değerlerine dönüştürülmesi için müşterilerimizle sürekli olarak çalışıyor ve harika işler yaratıyoruz.

Vizyon

Türkiye’nin önde gelen yazılım danışmanlık ve entegratör firması haline gelmek. Sadece Türkiye pazarına değil bölge ve dünya pazarına da çözümler sunabilmek.

Bunun yanı sıra enterprise/Mid-range müşterilerin IT Operasyon departmanlarının kesinti yaşamasının önüne geçmek ve sağlıklı operasyon yapılabilmesini sağlamak için software ve danışmanlık hizmetleri sunmak.

Misyon

Özenle seçilmiş Enterprise seviye yazılımların müşteri ortamlarına entegre edilmesi, sağlanan kaliteli danışmanlık hizmetleri ile müşterinin lisans yatırımından dönüşün (ROI) en üst seviyede sağlanması.

Değerler

Değerlerimiz; müşteri bazında tutku, güven, saygı, dürüstlük, başarı, çabukluk ve hız ve anlamlı innovasyonlar olmakla birlikte çalışan bazında ise profesyonel gelişim, takım çalışması, bağlılık ve heyecandır.