Delinea

Güvenlik Çözümleri

Delinea

Delinea, modern ve hibrit kuruluşlar için güvenliği sorunsuz hale getiren dünya çapında bilinen ayrıcalıklı erişim yönetimi (PAM) çözümlerinin lider sağlayıcısıdır. Çözümleri, riski azaltmaya, uyumluluğu sağlamaya ve güvenliği basitleştirmeye yardımcı olmak için kuruluşların kritik verileri, cihazları, kodları ve bulut altyapısını güvence altına almasını sağlar. Delinea müşterileri küçük işletmelerden dünyanın en büyük finans kurumlarına, istihbarat ajanslarına ve kritik altyapı şirketlerine kadar uzanmaktadır.

Sorunsuz bir şekilde güvenlik işlerinin ilerlemesini sağlar. Delinea, kullanıcıya görünmez bir güvenlik sağlarken aynı zamanda BT ve güvenlik ekiplerine aşırı karmaşıklık olmadan ihtiyaç duydukları genişletilmiş ayrıcalıklı erişim kontrollerini sağlar. Sonunda rafa kaldırılan güvenlik çözümlerinin aksine Delinea, insanların çalışma şekline uyum sağlamakla birlikte, BT ve güvenlik ekiplerine yönetilmesi kolay bir platform sunar.

Konsalt, Delinea ile işbirliği yaparak, müşterilerine öncü siber güvenlik çözümleri sunmaktadır. Bu ortaklık, kurumların en karmaşık güvenlik ihtiyaçlarını karşılayarak, dijital dünyadaki güvenliklerini maksimize etmelerine yardımcı olmaktadır.

Thycotic ve Centrify firmalarının birleşimi ile Delinea adını almıştır.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

 

Temel Özellikler

Least Privilege (En Az Ayrıcalık)

Delinea, en az ayrıcalık prensibi ile kullanıcıların sadece ihtiyacı olan yetkilerle işlem yapmasını sağlar. Kullanıcının veya sürecin sadece işlevlerini yerine getirmek için gerekli minimum yetkilere sahip olmasını sağlamaktır. Yani, bir kullanıcının veya sürecin yalnızca belirli görevleri yerine getirmek için gerekli olan minimum izinlere sahip olması, gereksiz yetkilere erişimin engellenmesi anlamına gelir.

Privilege Elevation (Yetki Yükseltme)

Delinea modern siber güvenlik kurallarına uygun olarak kullanıcıların belirli işlevleri yerine getirmek için en düşük ayrıcalıklarla ilgili yetkisiz kullanıcıya yetki yükseltmeyi sağlar. Bu şekilde gereksiz güvenlik riskleri de azaltılmış olur.

Zero Trust (Sıfır Güven)

Delinea, Zero Trust yaklaşımı ile, kullanıcıların ve cihazların sürekli olarak doğrulandığı, ağ içindeki trafiğin şüpheyle yaklaşıldığı ve her kullanıcıya ve cihaza sadece gerekli minimum yetkilerin verildiği bir güvenlik modelini benimser. Bu yaklaşım, herhangi bir içeriden veya dışarıdan kaynaklanan tehditlere karşı daha etkili bir savunma sağlamayı amaçlar.

Zero Trust Security Model | Use Cases and Resources

Delinea Ürünleri

Privilege Manager

Delinea Privilege Manager, Windows ve MacOS ayrıcalıklı hesaplarını yönetmek için sınıfının en iyisi çözümü sunar. Kuruluşlar, yerel yönetim haklarının kaldırılmasının güvenlik faydaları ile üretkenlik etkisi arasında sıkışıp kalıyor. Privilege Manager, kullanıcı verimliliğini etkilemeden belirli uygulamaları yükseltirken yönetici haklarını hızlı ve kolay bir şekilde kaldırmaya yönelik işlevsellik sağlar.

Özellikleri

 • En az ayrıcalığı uygulama
 • Ayrıntılı uygulama kontrol politikaları oluşturma
 • BT destek maliyetlerini düşürme
 • Bilgisayarlarınızı koruma
 • Bulut hızında ve ölçekte dağıtım

Faydaları

 • Güvenliği Artırın -Saldırı yüzeyinizi sıkılaştırmak için ayrıcalıklı erişimi koruyun
 • BT Ekiplerinin Yükünü Kaldırın -Basitleştirilmiş bir arayüzle PAM’i kolayca kontrol edin
 • Uyumluluk Talimatlarını Karşılayın – Önemli mali cezalardan kaçının
 • PAM’inizi ölçeklendirin – Delinea’nın kurumsal güvenli mimarisi dahilinde esnek bir şekilde konuşlandırın

Secret Server

Secret Server, Delinea tarafından geliştirilen kuruluşların şifreleri ve hassas bilgilerini güvenli bir şekilde yönetmelerini amaçlayan bir Privileged Access Management (Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi – PAM) çözümüdür. Kuruluşların ayrıcalıklı kimlik bilgilerini güvenli bir şekilde depolamasına, yönetmesine ve bunlara erişimi kontrol etmesine yardımcı olmak için tasarlanmış, kurumsal düzeyde bir parola yönetim çözümüdür. Hem On-Premise hem de Cloud’da çalışabilmektedir.

Hassas verilerin güvenliğini artırmayı, veri ihlali riskini azaltmayı ve parola yönetimi sürecini kolaylaştırmayı amaçlar.

Delinea Secret Server’ın temel özellikleri şunlardır:

 • (Secure Password Storage) Güvenli Parola Depolama: Ayrıcalıklı kimlik bilgilerini şifreli bir biçimde saklayarak hassas bilgileri yetkisiz erişime karşı korur.
 • (Access Control) Erişim Kontrolü: Rol tabanlı erişim kontrolü uygulayarak yöneticilerin izinleri belirlemesine ve hassas bilgilere kimlerin erişebileceğini kontrol etmesine olanak tanır.
 • (Privilege Escalation Management) Ayrıcalık Yükseltme Yönetimi: Ayrıcalık yükseltme yönetimi sağlamak için Windows sistemleriyle bütünleşerek veri ihlali riskini azaltmaya yardımcı olur.
 • (Auditing and Reporting) Denetim ve Raporlama: Ayrıntılı denetim günlükleri ve raporları sağlayarak kuruluşların hassas bilgilere erişimi izlemesini ve yetkisiz etkinlikleri tespit etmesini kolaylaştırır.
 • (Automated Password Management) Otomatik Parola Yönetimi: Otomatik parola yönetimini destekleyerek parola yönetimi sürecini kolaylaştırmaya ve manuel hata riskini azaltmaya yardımcı olur.
 • (Multi-Factor Authentication) Çok Faktörlü Kimlik Doğrulama : Çok faktörlü kimlik doğrulamayı destekleyerek hassas bilgilerin güvenliğini artırmaya yardımcı olur.
 • (Integration with Other Tools) Diğer Araçlarla Entegrasyon: Secret Server, Active Directory, Microsoft Azure ve cloud tabanlı uygulamalar dahil olmak üzere çeşitli diğer araçlarla entegre olarak kuruluşların parolalarını ve erişim kontrollerini yönetmelerini kolaylaştırır.

Cloud Suite (PAM)

Delinea’nın Cloud SaaS çözümü olan Cloud Suite, Zero Trust prensibini benimseyerek ayrıcalıklı erişim sağlayarak güvenli risklerini en aza indiren PAM çözümüdür. Kuruluşların coğrafi konumlarından bağımsız olarak şirket kaynaklarına güvenli bir şekilde uzaktan VPN’siz çalışma imkanı sağlar.

 

Server Suite (PAM)

Delinea tarafında sunulan bu PAM ürünü, kimlik profillerini ve uygulamaların erişim haklarını merkezi olarak yönetme imkanı sağlar. AD entegrasyonu, rol tabanlı hak verilmesi, uygulama ve komut bazında yetki yükseltme ve bunların denetlenmesi ve kayıt altına alınmasını sağlayan bir platformdur.

Devops Secrets Vault

Delinea’nın DevOps Secrets Vault’u, gizli dizi yönetimini merkezileştiren, erişimi zorunlu kılan ve otomatik kayıt izleri sağlayan yüksek hızlı bir kasadır. Bu bulut tabanlı çözüm, platformdan bağımsızdır ve uygulamalarda, mikro hizmetlerde, DevOps araçlarında ve robotik süreç otomasyonunda sabit kodlanmış kimlik bilgilerinin yerini alacak şekilde tasarlanmıştır. Bu kasa, BT, DevOps ve Güvenlik ekiplerine güvenlikten ödün vermeden rekabetçi kalabilmeleri için gereken hız ve çevikliği sağlar. DevOps Secrets Vault, Hizmet Olarak API olarak dağıtılır. Kuruluşlar, yönetilecek veya bakımı yapılacak bir altyapıya gerek kalmadan dakikalar içinde kaydolabilir ve ilk gizli sırlarını oluşturabilir.