Konsalt / Otomasyon ve Bulut Çözümleri

BT otomasyonu, BT sistemleri ile insan etkileşimini değiştirmek veya azaltmak için tekrarlanabilir talimatlar ve süreçler oluşturmak için yazılımın kullanılmasıdır. Otomasyon yazılımı, hiç insan müdahalesi olmaksızın veya çok az müdahale ile görevlerin yerine getirilmesi için bu talimatların ve araçların çalışmasını sağlar.

Otomasyon, BT optimizasyonu ve dijital dönüşümün anahtarıdır. Modern, dinamik BT ortamları her zamankinden daha hızlı ölçeklenebilmelidir ve BT otomasyonu da bunun gerçekleşmesi için hayati bir önem taşımaktadır.

Otomasyon yetenekleri ve uygulamaları, konteynerler gibi özel teknolojilere, DevOps gibi metodolojilere ve bulut, güvenlik, test etme ve izleme / uyarma gibi daha geniş alanlara kadar uzanabilir. Ayrıca iyi kurgulanmış akışlarla iş birimlerine dokunan akışların tasarlanıp devreye alınması da mümkündür.

Bu çözüm portföyünde özellikle sunucu ve ağ otomasyonu,veritabanı ve orta katman otomasyonu,  operasyonların orkestre edilmesi, bulut hizmetlerinin otomatize edilmesi, robotik süreç otomasyonu gibi konular adreslenmektedir.